Ana Sayfa
 Bizi Tanıyın
 Hizmetlerimiz
 Danışmanlarımız
 Etik Kurallarımız
 İletişim
 RE/MAX-Vadi
 Özel Ağ
  HABERLER
NEFES KREDİSİ NEDİR ? « Geri Dön

NEFES KREDİSİ

2020 yılı cirosu 1 milyon TL'yi aşmayan KOBİ(Küçük Ve Orta Büyüklükteki İşletmeler)'ler TOBB(Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliğİ) ve KGF(Kredi Garanti Fonu) işbirliğinde azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ(Küçük Ve Orta Büyüklükteki İşletmeler)'ler ise azami 200 bin TL faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olarak belirlenmiş kredi kullanabilecek.


NEFES KREDİSİ'NİN ŞARTLARI NELER?Nefes Kredisi’nden faydalanabilmek için KOBİ statüsüne haiz olmak gerekmektedir. Yıllık cirosu veya aktif büyüklüğü 40 milyon TL veya altında olan, 250 kişiden az personel çalıştıran bütün işletmeler “KOBİ” statüsünde sayılır. Nefes Kredisi’nden TOBB’a üye oda ve borsalara üye olan KOBİ’ler faydalanabilir. Başvuru esnasında ilgili odadan alınmış “Nefes Kredisi” ifadesi geçen belge talep edilecektir.Eczaneler, kooperatifler, döviz büfesi/bürosu, factoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler Nefes Kredisi'nden faydalanamıyor. Kredi başvurusunda vergi ve SGK borcu olmadığını gösterir belge, yararlanıcı beyanı, nüfus cüzdanı fotokopisi, imza beyannamesi, son 2 Yıla ait Vergi Levhası, son 2 Yıla Ait Hesap Defteri veya Bilanço ve Gelir Tablosu, varsa mal varlığı dökümü (Tapu Fotokopileri) gerekiyor.


NEFES KREDİSİ MASRAFLARI NE KADAR?Nefes kredisi masrafları an itibariyle Bankanın 250 TL, KGF’nin 250 TL ve KGF’nin kefil olduğu tutardan %0.50 kefalet komisyonu ile oluşmuş olacak. Örnek olarak 100.000 TL kullanılacak bir kredide, masrafların ise 925 TL olması beklentiler içinde yer alıyor.
HANGİ BANKALAR NEFES KREDİSİ VERECEK?

Nefes kredisi veren bankalar şu şekilde olacak;

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş.

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.

T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş.

AKBANK T.A.Ş.

DENİZBANK A.Ş.

ZİRAAT KATILIM BANKASI A.Ş.

VAKIF KATILIM BANKASI A.Ş.


Tarih (09.06.2021)      kaynak ()

 
Copyright © 2009 RE/MAX Vadi 216 - 304 04 44 - info@remax-vadi-ist.com